minOperatorzy z Centrum Technologii Informacyjnych UKSW zakończyli pierwszy etap prac digitalizacyjnych na terenie Kasyna Oficerskiego w Modlinie.

6 copy webZespół CTI od 4 lipca wykonywał zdjęcia fotogrametryczne zabytkowego budynku. Prowadzono również prace naziemne, polegające na digitalizacji fasady z użyciem skanera geodezyjnego 3D przed planowaną renowacją. W efekcie prac powstanie trójwymiarowy model budynku Kasyna.

Za rok zespół CTI UKSW powróci do Modlina, aby przeprowadzić digitalizację odrestaurowanego już obiektu.

W międzyczasie zapraszamy do polubienia profilu Centrum na Facebooku: https://www.facebook.com/cti.uksw/, gdzie publikowane będą informacje o postępach prac.

Opisane działania prowadzone są w ramach projektu „Stworzenie funkcji kulturowych, w tym edukacyjnych, w dawnym Kasynie Oficerskim w Twierdzy Modlin” realizowanego w partnerstwie: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Nowy Dwór Mazowiecki oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek.

13 copy web 14 fb copy web

23 fb copy web 20170714 150023 mini