Ukraina 300x10013 listopada na UKSW gościliśmy delegację Związku Rektorów Uczelni Ukraińskich. Rektorzy rozmawiali na temat współpracy naukowej pomiędzy uczelniami.

Goście z Ukrainy mieli możliwość zapoznania się z infrastrukturą badawczo-rozwojową w Centrum Technologii Informacyjnych, w tym z Centralnym Laboratorium Psychologicznym, a także z infrastrukturą laboratoryjną Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych.

Podczas wizyty odbyło się spotkanie z Władzami Uczelni: JM Rektorem ks. prof. Stanisławem Dziekońskim, prof. Anną Fidelus, prorektor ds. studenckich i kształcenia oraz ks. prof. Ryszardem Czekalskim, prorektorem ds. nauki  i współpracy międzynarodowej.

Przedmiotem spotkania było omówienie współpracy polskich i ukraińskich uczelni w zakresie badań, wdrożeń oraz wymiany międzynarodowej.

Członkowie delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukraińskich
  • Prof. Leonid Huberski, Przewodniczący Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, Rektor Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki (Kijów)
  • Prof. Wiktor Andruszczenko, Rektor Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. M.P.Drahomanowa (Kijów)
  • Prof. Wil Bakirow, Rektor Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu im. W.N.Karazina (Charków)