lazienki1Nowym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego został Paweł Lewandowski, absolwent politologii i socjologii UKSW.

lewandowski Nominację Pawłowi Lewandowskiemu wręczył 5 stycznia br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński.

W MKiDN nowy wiceminister będzie zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za media, prawo autorskie, legislację oraz realizowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa podległymi ministerstwu.

Paweł Lewandowski ukończył politykę społeczną i gospodarczą (2011 r.), oraz socjologię komunikacji międzykulturowej (2012 r.) na naszym Uniwersytecie.

Przez wiele lat związany był z sektorem pozarządowym jako koordynator projektów oraz ekspert Fundacji Republikańskiej. W latach 2012-2015 pracował w branży doradztwa strategicznego, w latach 2015-2016 był doradcą wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował się przygotowaniem i promocją polskiej kandydatury do organizacji EXPO 2022 w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

Foto: MKiDN