JM MSWiAKs. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu w MSWiA podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy kształceniu przyszłych lekarzy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wyraziło wolę udostępnienia infrastruktury Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA wraz z bazą dydaktyczną i badawczą na potrzeby kształcenia studentów medycyny przez tworzony na naszej uczelni wydział medyczny.

Współpraca Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pozwoli na przygotowanie programu kształcenia na wydziale medycznym, który odpowiadał będzie na współczesne wymagania zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa narodowego oraz umożliwi kształtowanie etycznej postawy lekarskiej.

Podpisanie listu intencyjnego zapoczątkuje proces przygotowywania umów szczegółowo regulujących współpracę między UKSW a MSWiA.

Otwarcie nowego kierunku przewidziane jest w okresie najbliższych dwóch lat.

1L7A4898   1L7A4914

Zdj. MSWiA