konferencja 1x3Instytut Matematyki UKSW zaprasza na konferencję celebrującą sześćdziesiąte urodziny prof. Mariona Scheepersa, która odbędzie się w Warszawie w dniach 20.08 - 1.09.2017.

Aksjomaty selekcji łączą topologię, teorię mnogości i analizę funkcjonalną, pozwalają na stosowanie metod z każdej z tych dyscyplin w pozostałych. Obecnie jest to jeden z najbardziej aktywnych obszarów badawczych w ramach teorii mnogości i topologii ogólnej.

Konferencja będzie w pełni poświęcona aksjomatom selekcji i ich zastosowaniom. Pierwszą częścią spotkania będzie tydzień warsztatowy skierowany głównie do studentów oraz badaczy, którzy nie zetknęli się wcześniej z aksjomatami selekcji. Warsztaty będą wprowadzeniem w tę dyscyplinę wraz z prezentacją jej najważniejszych metod oraz możliwych nowych kierunków badawczych.

W ten sposób uczestnicy warsztatów będą mogli w pełni skorzystać z wykładów drugiego tygodnia.

W drugim tygodniu konferencji wiodący eksperci aksjomatów selekcji będą prezentowali wyniki swoich badań. Zachęcamy studentów oraz badaczy z innych dyscyplin do uczestnictwa w obydwu tygodniach konferencji.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej konferencji http://selectionprinciples.com.