politologia2017Instytut Politologii UKSW wraz z innymi ośrodkami politologicznymi zaprasza do udziału w konferencji pt. Relacje polityki i religii jako przedmiot badań politologii.

Konferencja odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017 roku na kampusie UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie (bud. 23, sala 201).

Gośćmi specjalnymi będą: prof. Jeffrey Haynes, Dyrektor Centre for the Study of Religion, Conflict and Cooperation na London Metropolitan University oraz prof. Shmuel Sandler, Yehuda Avner Professor for Religion and Politics na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konferencji: www.religionandpolitics.pl Można też skorzystać z formularza, który jest w załączniku (Call for papers).

Konferencja organizowana jest przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Instytutem Politologii Uniwersytetu Opolskiego, oraz Instytutem Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.