krzyzMCDMiM UKSW jest współorganizatorem międzynarodowej konferencji naukowej „Kościół katolicki w procesie dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego”.

Konferencja odbędzie się w dniach 11-12 października 2017 roku w Kolegium Ukraińskim św. Jozafata w Rzymie.

Konferencja ta organizowana jest w ramach obchodów trzydziestej rocznicy ogłoszenia deklaracji o pojednaniu między Polakami i Ukraińcami, które miało miejsce w Rzymie 8 października 1987 r. w Papieskim Kolegium Polskim i 17 października w Kolegium Ukraińskim św. Jozafata.

Celem konferencji jest uporządkowanie, analiza i rozumienie dialogowego, i pojednawczego wymiaru sąsiedztwa Polsko-Ukraińskiego.

Tematyka Konferencji skupia się wokół następujących zagadnień:
- przypomnienie wydarzeń z października 1987 roku;
- przedstawienie 30 lat wysiłków kościoła katolickiego na rzecz dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego;
- przyszłość religijnego wymiaru dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego.