minMiędzynarodowa konferencja naukowa "Kodeks Pio-Benedyktyński między tradycją a rozwojem. W 100. rocznicę promulgacji Kodeksu prawa kanonicznego z 1917 roku" odbyła na UKSW.

kodek 3W dniu 9 listopada 2017 roku Katedra Prawa o Posłudze Nauczania i Uświęcania Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie była gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kodeks Pio-Benedyktyński między tradycją a rozwojem. W 100. rocznicę promulgacji Kodeksu prawa kanonicznego z 1917 roku”.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: ks. kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski Wielki Kanclerz Wydziałów Kościelnych UKSW oraz bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Obrady zgromadziły zainteresowanych historią prawa i prawa kanonicznego z całej Polski.

Podczas dwóch sesji (historycznej i praktycznej) referaty wygłosiło dziewięciu wybitnych specjalistów z prawa i prawa kanonicznego reprezentujących następujące ośrodki naukowe: Univerzita Palackého w Ołomuńcu, Pontificia Università Gregoriana, Università degli Studi Roma Tre w Rzymie, Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez www.lipnestudio.pl dostępnej pod tym linkiem http://lipnestudio.pl/sto-lat-kpk-1917/

Już dziś zapraszamy na następne wydarzenia naukowe organizowane przez Wydział Prawa Kanonicznego UKSW.

kodeks 5   kodeks 2   kodeks 4