But w butonierceButy w perspektywie badaczy antyku i średniowiecza, but jako ślad w historii, buty w historii sztuki i designu, buty w popkulturze – zapraszamy na dwudniową konferencję pt. But w butonierce.

Konferencję w dn. 7–8 grudnia br. na kampusie Dewajtis organizuje Katedra Muzeologii Wydziału Nauk Humanistycznych. Wśród zaproszonych prelegentów są naukowcy i eksperci z kilkunastu ośrodków naukowych i muzealniczych, w tym UW, UMK, KUL, WAT, UŚ, PAN, MSZ, Muzeum Narodowego, Muzeum Rotterdamu. O butach będzie naukowo, literacko, filmowo, teoretycznie i... praktycznie.  Zapraszamy.

P r o g r a m