ezoteryzmOgólnopolskie seminarium naukowe z cyklu Kultury i Religie odbędzie się 2 grudnia br. na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3, bud. 21, s. 327. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Katedra Studiów Porównawczych UJ, Instytut Socjologii UKSW oraz Polskie Stowarzyszenie Badań nad Zachodnim Ezoteryzemm zapraszają na ogólnopolskie seminarium naukowe pt. „Ezoteryzm w kulturze zachodniej. Ezoteryzm w nowoczesności”, poświęcone ezoteryzmowi w  jego powiązaniach ze sztuką, filozofią, religią, nauką w epoce nowoczesności. Poszukujemy odpowiedzi na pytania o jego społeczne konfiguracje w kulturze, w ruchach religijnych, dyskursach filozofii, formach uprawiania sztuki, w inspiracjach, także w wynikach nowoczesnej nauki. Obecność owych fenomenów będziemy identyfikować w polskim społeczeństwie i na świecie.

Pobierz program

Pobierz plakat