konferencja 1x3WPiA UKSW zaprasza na konferencję "Polska dyplomacja i nauka prawa w staraniach o pokój w XX w.", która odbedzie się w dniach 3-4 kwietnia 2017 r.

Konferencja będzie poświęcona staraniom polskiej dyplomacji oraz nauk prawnych o utrzymanie pokoju w Europie i na świecie w XX w. Polskie władze oraz prawnicy podejmowali w tym czasie szereg inicjatyw zmierzających do zapewnienia trudnej do wypracowania stabilizacji w stosunkach międzypaństwowych oraz między innymi kodyfikacji międzynarodowego prawa karnego.

Celem konferencji jest podjęcie tej problematyki, wciąż aktualnej w obliczu bieżących wydarzeń na arenie międzynarodowej, z punktu widzenia najnowszych badań nad dziejami dyplomacji polskiej i światowej, a także z perspektywy nauki prawa.

Konferencja jest skierowana do historyków, prawników oraz politologów, a także do studentów i doktorantów (prawa, stosunków międzynarodowych, historii, politologii).

Szczegóły wkrótce.