wlasnoscWPiA UKSW zaprasza na międzynarodową konferencję "The Confiscation of Property in Poland and Efforts at Restitution", która odbędzie się w dniach 28-30 maja.

Program konferencji zakłada dyskusję nad prawnymi uwarunkowaniami konfiskaty mienia jak również jego ewentualnej restytucji. Planowana dyskusja dotyczyć będzie zestawienia poglądów praktyków, przedstawicieli nauki oraz przedstawicieli władz rządowych, jak również samorządowych.

W zakresie poglądów praktyków oraz przedstawicieli nauki ważnym elementem będzie uczestnictwo gości zagranicznych, w szczególności ze Stanów Zjednoczonych oraz państw, które mają podobne do polskich doświadczenia historyczne (Europa Środkowo-Wschodnia). Program konferencji zakłada szerokie uwzględnienie poglądów zarówno zwolenników restytucji skonfiskowanego mienia jak i przeciwników takiego rozwiązania. Dyskusję zamkną wnioski z przeprowadzonych rozważań oraz rekomendacje dla ustawodawcy.

Szczegółowe informacje na stronie: http://wpia.uksw.edu.pl/academic.conference