konferencja 1x3Wydział Teologiczny UKSW i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zapraszają na wykład prof. Thomasa Gaunta z Centrum Badań Apostolskich przy Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie.

gauntWykład "Wyzwania duszpasterskie Kościoła katolickiego z perspektywy amerykańskiej" odbędzie się 18 maja, w godz. 8.00-9.30 w sali 225, na kampusie przy ul. Dewajtis 5.

Będzie to okazja do zapoznania się z wynikami badań Kościoła katolickiego prowadzonymi w Stanach Zjednoczonych.

o. Thomas Gaunt jest specjalistą od planowania duszpasterskiego. Studiował w St. Louis i Chicago. Pracował również jako wychowawca w jezuickich strukturach. Przez dziesięć lat był dyrektorem badań i planowania w diecezji Charlotte. Autor publikacji z zakresu funkcjonowania parafii, działalności charytatywnej oraz komunikacji. Obecnie jest dyrektorem Centrum Badań Apostolskich przy Uniwersytecie Georgetown.