konf.MasiUKSW oraz Włoski Instytut Kultury zapraszają na sympozjum dotyczące twórczości Franco Fortiniego, które odbędzie się w dniach 19-20 maja na kampusie przy ul. Dewajtis 5.

Podczas konferencji zostaną omówione wielorakie aspekty twórczości Fortiniego, jego warsztat, reminiscencje literackie obecne w jego pracach, powiązania z poezją polską.

W dniu 19 maja, na zakończenie obrad, w hołdzie Franco Fortiniemu, zostaną wykonane jego piosenki i odczytane jego wiersze przez studentów laboratorium prowadzonego na UKSW przez Angelę Ottone i Alessandra Borroniego ze spcejalnym udziałem aktorki Karoliny Porcari. Odczytane zostaną również wiersze uczestnika sympozjum, włoskiego poety Fabio Scotto.

Miejsce konferencji: Aula Jana Pawła II, ul. Dewajtis 5

Szczegółowy program - pobierz