Po ukończeniu pielęgniarstwa na UKSW można od razu znaleźć pracę w placówkach medycznych. Studia te dają możliwość zdobycia zawodu, który jest obdarzony społecznym zaufaniem.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych laboratoriach oraz salach symulacji medycznych wraz z najnowocześniejszymi w Polsce fantomami. W nauce pomagają interaktywne sprzęty, doskonale wyposażona sala umiejętności położniczych oraz system do skanowania i udostępniania online preparatów mikroskopowych do nauczania cytologii.

Studenci kierunku pielęgniarstwo odbywają praktyki w renomowanych placówkach medycznych. Wśród instytucji klinicznych, stanowiących bazę naukową dla studiów medycznych UKSW, są m.in. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Instytut Pomnik „Centrum Zdrowia Dziecka”, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Międzyleski Szpital Specjalistyczny.

Kadrę akademicką tworzą pasjonaci z dużą życzliwością wobec studentów oraz dużym doświadczeniem praktycznym i teoretycznym w zakresie nauczanych przedmiotów.

Czas: studia licencjackie – 3 lata

Forma studiów: stacjonarne

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu pielęgniarstwa można pracować m.in. w:

• szpitalach,
  • zakładach podstawowej opieki zdrowotnej,
  • ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej,
  • żłobkach,
  • domach opieki społecznej.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagany przedmiot maturalny na studia: język obcy nowożytny.

Przedmiot do wyboru: matematyka, biologia, chemia, fizyka/ fizyka i astronomia, geografia, informatyka.

Kierunek pielęgniarstwo prowadzony jest przez Wydział Medyczny. Collegium Medicum.

Wymagane dokumenty na pielęgniarstwo

Zapisz się na studia