Centrum Etyki Stosowanej i Bioetyki

Centrum działa na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym UKSW.

Centrum Etyki Stosowanej i Bioetyki „Dignitas” działa na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.

Na początku było Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki, które w latach 2000–2016 prowadziło swoją działalność jako jednostka międzywydziałowa UKSW. Od 2017 r. już jako Centrum Etyki Stosowanej i Bioetyki „Dignitas”, prowadzi badania nad społecznymi funkcjami filozofii, a także, interdyscyplinarne, nad etyką stosowaną i bioetyką.

Przy Centrum prowadzone są Studia Podyplomowe Bioetyki i Prawa Medycznego, których organizatorami są Wydział Filozofii Chrześcijańskiej i Wydział Prawa i Administracji. Przy Centrum działa Komisja Etyki i Bioetyki UKSW.

Centrum „Dignitas”, współpracujące zarówno z ośrodkami krajowymi jak i zagranicznymi, bierze udział w debacie publicznej na temat współczesnych zagadnień etycznych i bioetycznych oraz organizuje konferencje naukowe, szkolenia, warsztaty oraz kursy.

Centrum koordynuje działalność Polskiej Grupy Roboczej ds. Problemów Etycznych Końca Życia.

Centrum Etyki Stosowanej i Bioetyki „Dignitas” UKSW

ul. Wóycickiego 1/3, budynek. 23, III p., pok. 307
telefon: +48 22 569 97 48
e-mail: cecib@uksw.edu.pl
strona internetowa: www.cecib.uksw.edu.pl

ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, prof. ucz.
e-mail: a.kobylinski@uksw.edu.pl