Szkoła Prawa Amerykańskiego na WPiA

SPA minW dniach 30.05-10.06 na Wydziale Prawa i Administracji UKSW odbywały się zajęcia w ramach Szkoły Prawa Amerykańskiego.

W tym roku zajęcia gościnnie prowadziła profesor Melanie Reid, ekspert z dziedziny amerykańskiego postępowania karnego oraz prodziekan Duncan School of Law na Lincoln Memorial University.

SPA zdjcie1

To już kolejna edycja Szkoły Prawa Amerykańskiego. W roku akademickim 2018/19, WPiA gościł prof. Jessicę Vapnek z Uniwersytetu Kalifornii, która prowadziła kurs pt. „Introduction to the U.S. Legal System”. W bieżącej edycji tematem Szkoły Prawa Amerykańskiego był amerykański system prawa karnego („The American System of Criminal Justice”).

W ramach tej inicjatywy studenci, którzy uczestniczą w zajęciach realizowali następujące kursy:

• Introduction to the U.S. criminal law,
  • Introduction to the U.S. criminal procedure,
  • Interrogation and Criminal Homicide Law,
  • U.S. Police Law, Policy and Practices.

Pomysłodawcą i organizatorem Szkoły Prawa Amerykańskiego jest dr Maciej Hulicki.

10 czerwca 2022