Wspólnie dla przedsiębiorczości lokalnej

umowa min0Współpraca na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności to główne założenia listu intencyjnego podpisanego pomiędzy UKSW a Dzielnicą Bielany.

Porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy podmiotami nauki a podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego i administracji publicznej w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy podpisali rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca Katarzyna Potapowicz.

Sygnatariusze listu zobowiązali się do podejmowania działań, które mają na celu wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności. To zadanie realizować będą: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UKSW – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Akademickiej oraz Bielański Integrator Przedsiębiorczych w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

umowa bielany 2
Na zdjęciu od lewej ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW; Katarzyna Potapowicz, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany; Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany

Obie strony zobowiązały się także do przygotowania i udziału we wspólnych projektach oraz podejmowania działań edukacyjnych, wspierających lokalną przedsiębiorczość i innowacyjność. Zadeklarowano także wielostronne wspieranie osób, które pragną rozpocząć działalność gospodarczą oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju zawodowego studentów UKSW.

– Współpraca naszej Uczelni z władzami dzielnicy trwa od dawna. Teraz wkraczamy w nowe obszary. Chcemy uczyć młodzież i straszych przedsiębiorczości, uwrażliwiać na nią. Dzięki temu zyska Uniwersytet, dzielnica i cała lokalna społeczność – powiedział Ks. prof. Ryszard Czekalski. – Bardzo się cieszę, że podejmujemy taką współpracę i mogę zapewnić o dalszej otwartości naszego Uniwersytetu na wszelkie działania, które są odpowiedzią na potrzeby lokalne – dodał.

Efektem wspólnie realizowanych przedsięwzięć mogą być między innymi publikacje naukowe, organizacja wspólnych wydarzeń, w tym konferencji i spotkań, realizacja wspólnych projektów, działania o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym.

– Każdy sukces UKSW jest naszym sukcesem – podkreślił burmistrz Pietruczuk.

Strony zadeklarowały chęć tworzenia zespołów projektowych, umożliwiających udział pracowników i studentów Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pracowników Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy we wspólnych przedsięwzięciach naukowo-badawczych i edukacyjnych.

umowa bielany 3
Na zdjęciu od lewej: Dariusz Kosmal, Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Dzielnicy Bielany; Małgorzata Oprzalak, kierownik referatu ewidencji Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Dzielnicy Bielany; Filip Florczak, naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Dzielnicy Bielany; ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW; Katarzyna Potapowicz, zastępczyni burmistrza dzielnicy Bielany; Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany; dr hab. Mariusz Szyrski, prof. ucz, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UKSW; Agata Bona, kierownik Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację umowy są: ze strony dzielnicy Filip Florczak, ze strony UKSW dr hab. Mariusz Szyrski, prof. ucz., dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UKSW.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UKSW to jednostka ogólnouniwersytecka, powstała w 2021 roku. Zadaniem Inkubatora jest wspieranie studentów i pracowników Uniwersytetu w podejmowaniu biznesowych inicjatyw oraz współpraca z sektorem prywatnym.

21 czerwca 2022