Zmarł Tadeusz Olszewski

11 października zmarł niezwykle zasłużony dla muzyki kościelnej pedagog ATK/UKSW.

Tadeusz Olszewski, w latach 1991-2002,  pedagog ATK (a potem UKSW), uczył studentów muzykologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych gry na organach, był również akompaniatorem  chóru uczelnianego kierowanego przez ks. prof. Kazimierza Szymonika.

Urodzony 14 XII 1931 r. w Komarowie na Zamojszczyźnie, absolwent wydziału dyrygentury i wydziału instrumentalnego w klasie organów warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, był przez 70 lat  organistą w kościele ss. Wizytek, a także twórcą i dyrygentem Warszawskiego Towarzystwa Chorałowego, istniejącego do dziś, stworzonego na potrzeby słynnych „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka.

Pogrzeb Tadeusza Olszewskiego odbędzie się 25 października o godz. 13.00 w Bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 14.30 Zmarły zostanie pochowany na Starych Powązkach.

12 października 2022