Wielka chwila dla społeczności akademickiej UKSW

Z myślą o studentach UKSW na terenie dawnego „Marcpolu” na kampusie Wóycickiego powstaną nowoczesne obiekty badawczo-dydaktyczne, dedykowane – w pierwszym etapie budowy modułowej – szczególnie naukom medycznym. Protokół odbioru gruntów w centralnej części kampusu podpisali dziś rektor UKSW, burmistrz Dzielnicy Bielany oraz jego zastępca.

– To historyczny moment dla naszego Uniwersytetu, na który długo czekaliśmy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za współpracę władzom miejskim, burmistrzowi Bielan i jego zastępcy. Od półtora roku podejmowaliśmy intensywne działania na rzecz finalizacji tego przedsięwzięcia. W tym miejscu powstanie nowa przestrzeń dla UKSW. Budynki te będą dedykowane studentom oraz naszym pracownikom – powiedział rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Pietruczuk burmistrz Dzielnicy Bielany, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski rektor UKSW, Włodzimierz Piątkowski zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany

Uroczystego podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego budynku w centralnej części kampusu przy ul. Wóycickiego 1/3 dokonał rektor ks. prof. Ryszard Czekalski, burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk oraz zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski.

– Bardzo cieszę się, że po ponad 20 latach odyseja tego budynku dobiega końca. Będziemy teraz wspólnie czekać na kolejny wspaniały budynek Uniwersytetu i rozwój kampusu UKSW. Jest on wizytówką Bielan i niezwykle cieszymy się, że się rozbudowuje. Przez ostatnie lata zmienił się na korzyść i z dumą patrzymy jak się rozwija – przyznał burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Podpisanie protokolu
na zdjęciu rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski i burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk

Nowe budynki będą przeznaczone na działalność oświatową, badawczą i dydaktyczną w szczególności w zakresie nauk medycznych. Tym samym UKSW zyska nowoczesną infrastrukturę i trwale wpisze się w rozwój dzielnicy Bielany i Warszawy. – Na Wóycickiego tętni życie akademickie i będzie to  dodatkowa przestrzeń dla naszych studentów i naukowców. Powstanie tutaj Anatomicum oraz Centrum Symulacji Medycznej, w którym młodzi ludzie będą zdobywać dodatkową wiedzę medyczną – podkreślił ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

– Dodatkowe wsparcie na rozwój nowej infrastruktury otrzymaliśmy także od Ministerstwa Edukacji i Nauki. Prof. Przemysław Czarnek doskonale rozumie potrzeby rozwoju naszego Uniwersytetu. Jesteśmy wdzięczni, że dostrzega nowe inicjatywy UKSW – dodał Rektor UKSW.

Kampus UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 powiększy się o prawie dodatkowy hektar przestrzeni przeznaczony m.in. na rozwój nauk medycznych na UKSW.

Na zdjęciu uczestnicy wydarzenia
01 grudnia 2022