Rusza rekrutacja 2023/2024

Już 7 czerwca na UKSW rusza rekrutacja na studia. Na kandydatów czeka wiele różnorodnych i przyszłościowych kierunków: od humanistyczno-społecznych, poprzez ścisłe, przyrodnicze po medyczne.

Nasz Uniwersytet oferuje 95 kierunków studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych. Są to zarówno kierunki humanistyczno-społeczne takie jak np. historia, archeologia, politologia, filologia polska czy socjologia, kierunki pedagogiczne, kierunki ścisłe jak m.in. chemia, fizyka, matematyka czy informatyka, poprzez kierunki przyrodnicze m.in. biologia, inżynieria czy ochrona środowiska po teologię oraz kierunki medyczne – kierunek lekarski i pielęgniarstwo.

Największym zainteresowaniem kandydatów starających się o przyjęcie na nasz Uniwersytet od lat cieszą się takie kierunki jak m.in. psychologia, kierunek lekarski, prawo i ekonomia.

Nowością tegorocznej rekrutacji jest interdyscyplinarny kierunek studiów II stopnia: big data w analityce społecznej, który łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk socjologicznych z najnowszymi technologiami informatycznymi. Wszechstronnie wykształceni absolwenci tego kierunku znajdą pracę jako analitycy danych w bankach, firmach doradczych i konsultingowych, eksperci w biznesie i administracji publicznej, a także konsultanci w przedsiębiorstwach, instytucjach administracji centralnej i samorządowej.

Rejestracja na studia odbywa się poprzez Internetową Rejestrację Kandydatów. Opłata rekrutacyjna za każdy wybrany kierunek wynosi 85 zł.

Rekrutacja na wszystkich kierunkach stacjonarnych oraz niestacjonarnych takich jak pedagogika, pedagogika specjalna, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, psychologia – potrwa do 11 lipca.

Natomiast rekrutacja na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim trwa do 4 września (wyniki zostaną podane 7 września). Na pozostałych kierunkach niestacjonarnych rekrutacja potrwa do 22 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

Wyniki o zakwalifikowaniu się na studia stacjonarne (oraz niestacjonarne kierunki: pedagogika, pedagogika specjalna, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, psychologia) zostaną ogłoszone 20 lipca.

Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych na studia w I turze będzie odbywać się 21, 24, 25 lipca.

Szczegóły odnośnie zasad rekrutacji, harmonogramu i wykazu dokumentów, potrzebnych do przyjęcia na studia znajdują się na stronie rekrutacji.

Kandydaci mogą studiować na UKSW także w trybie niestacjonarnym. Szczegółowy harmonogram rekrutacji na studia niestacjonarne znajduje się TUTAJ.

UKSW to publiczny, szerokoprofilowy Uniwersytet z bogatymi tradycjami i nowoczesną infrastruktura, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju i zdobycia szerokich umiejętności. Obecnie mamy 12 wydziałów: Biologii i Nauk o Środowisku, Filozofii Chrześcijańskiej, Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych, Medyczny. Collegium Medicum, Nauk Historycznych, Nauk Humanistycznych, Nauk Pedagogicznych, Prawa i Administracji, Prawa Kanonicznego, Społeczno-Ekonomiczny, Studiów nad Rodziną, Teologiczny.

Kształcimy 11000 studentów na studiach I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych. Kadra dydaktyczno-badawcza liczy ok. 800 pracowników, natomiast administracyjna ok. 500.  Infrastrukturę UKSW tworzą trzy kampusy: na Bielanach przy ul. Dewajtis 5, na Młocinach przy ul. Wóycickiego 1/3 oraz w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym (ośrodek badawczy).

31 maja 2023