projekty_podstrony_6.jpg
Budowa Collegium Medicum UKSW

wiz_32-1.jpg

 

W kwietniu 2020 roku UKSW podpisał umowę na rozbiórkę starego budynku nr 19 i budowę Collegium Medicum UKSW.

Inwestycja jest realizowana na terenie uczelni przy ul. Wóycickiego 1/3. Celem inwestycji jest wybudowanie gmachu dostosowanego do oferty dydaktycznej UKSW, który wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom studentów, przygotowywał się do otwarcia Collegium Medicum. Stworzenie takiego miejsca wpłynie nie tylko na jakość kształcenia, ale stanie się nowoczesnym ośrodkiem naukowo- badawczym. 

Nowy budynek  dydaktyczno - laboratoryjny zapewni UKSW prawidłową organizację zajęć dydaktycznych, symulacji medycznych oraz laboratoryjnych dla studentów Wydziału Medycznego. Zaprojektowano budynek wolnostojący, którego wnętrze dostosowano do potrzeb programu Collegium Medicum, zgodnych z obecnie obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. Zakłada się, że planowana inwestycja przyczyni się do efektywnego wykorzystania lokalizacji budynku, wyposażenia go w nowoczesne technologie, zgodne ze współczesnymi standardami. Ponadto inwestycja przyczyni się również optymalizacji kosztów eksploatacyjnych budynku, poprawę izolacyjności cieplnej budynku i jego estetyki. Obiekt zostanie tak dostosowany, aby umożliwić i maksymalnie ułatwić poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym.

W budynku przewiduje się 360 osób jednoczesnego przebywania, w tym ok. 320 studentów, 25 wykładowców, 15 osób obsługi administracyjnej. Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy podpisanej w dniu 27 listopada 2020 r.

 

Centrum Sportowe UKSW

8s.png

W lipcu 2018 roku UKSW podpisał umowę na wykonanie Centrum Sportowego UKSW. Jest to pierwszy, własny obiekt sportowy Uczelni.

Dotychczas uczelnia wynajmowała pomieszczenia i obiekty sportowe od podmiotów zewnętrznych w celu zapewnienia zajęć z wychowania fizycznego swoim studentom. Takie rozwiązanie było nieekonomiczne i zmuszało studentów do przemieszczania się poza teren uczelni, w różne części miasta, często trudno dostępne komunikacyjnie.

Budowa obiektu o charakterze sportowym na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 jest uzasadniona z punktu widzenia ekonomicznego i funkcjonalnego. Centrum Sportowe UKSW skupia w sobie m.in. halę gimnastyczną do gier zespołowych takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna; siłownię i pomieszczenia wielofunkcyjne do uprawiania różnych sportów. Gwarantuje to szeroką ofertę dla studentów, dla których kondycja fizyczna jest tak samo ważna jak umysłowa. Posiadanie własnej bazy sportowej jest ważne tym bardziej, że studenci UKSW zdobywają wysokie miejsca w rozgrywkach międzyuczelnianych w lekkoatletyce i uczestniczą w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej kobiet.

Kampus UKSW przy ul. Wóycickiego posiadając tego typu obiekt sportowy odgrywa ważną rolę przestrzenno-funkcjonalną dla społeczności północnych Bielan. Stworzenie Centrum Sportowego, otwartego i ogólnodostępnego jest miejscem integracji społeczności lokalnej ze społecznością uniwersytecką.

Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Termin oddania obiektu do użytkowania to II kwartał 2020 roku.

UKSW WEB

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje