foto_11.jpg
cti 300x100Centrum Technologii Informacyjnych UKSW otwiera ośrodek szkoleniowy dla operatorów dronów. Tylko u nas zawodowe szkolenia na najwyższym poziomie w atrakcyjnej cenie.

Wspólnie z firmą Centrum Szkolenia UAV sp. z o.o. zapraszamy do wzięcia udziału w specjalistycznych szkoleniach, m.in
- Kurs zawodowego operatora drona jako pracownika personelu lotniczego
- Kurs licencjonowanego operatora drona poza zasięgiem obserwatora jako pracownika personelu lotniczego e-dron
- Kurs instruktorski do uzyskania uprawnienia Instruktora w szkoleniach dla operatorów dronów nadawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego
- Kurs wprowadzenie do teorii fotogrametrii. Podstawy merytoryczne oraz analityczne oceny podstawowych procesów obliczeniowych
- Kurs fotogrametrii w zakresie modelowania rzeczywistości, tworzenia modeli 3D, numerycznego modelu terenu oraz cyfrowej truefotomapy
- Kurs przetwarzania produktów fotogrametrycznych w środowisku GIS

Pierwsze kursy będą uruchomione jeszcze w czerwcu br. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Szczegółowe opisy poszczególnych kursów wraz z cenami dostępne są na stronie internetowej Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistyczno-Społecznych: www.cti.uksw.edu.pl

Zainteresowanych kursami zapraszamy już teraz do kontaktu telefonicznego lub drogą elektroniczną:

Małgorzata Sosna, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 692 370 047
Przemysław Kojło, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 515 088 347

Informacje na temat poszczególnych kursów:
Kurs zawodowego operatora drona jako pracownika personelu lotniczego
Operator dronów to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Zajmuje się nie tylko fotografią z powietrza i nagrywaniem filmów, ale także wykorzystuje drony do monitoringu, tworzenia map, modeli 3D czy wykonywania pomiarów. Może to brzmieć skomplikowanie, jednak w praktyce kilkudniowe szkolenie, realizowane wspólnie przez UKSW i Centrum Szkolenia UAV sp. z o.o., pozwoli każdemu opanować podstawy tego zawodu, potrzebne do rozpoczęcia pracy jako Operator. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego, przeprowadzanego przez egzaminatora z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Złożenie egzaminu z wynikiem pozytywnym daje uprawnienia pracownika personelu lotniczego.


Kurs licencjonowanego operatora drona poza zasięgiem obserwatora jako pracownika personelu lotniczego e-dron
Jest to kurs bardziej zaawansowany i trwający dłużej, niż kurs na zawodowego operatora drona jako pracownika personelu lotniczego. Dedykowany zarówno dla operatorów z pewnym doświadczeniem w lotach bezzałogowych w zasięgu wzroku, jak i dla osób po raz pierwszy stykających się z tym zagadnieniem, ale chcących rozpocząć nową karierę od razu od wysokiego, bardzo profesjonalnego poziomu.


Kurs instruktorski do uzyskania uprawnienia Instruktora w szkoleniach dla operatorów dronów, nadawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego
Jest to najbardziej zaawansowany kurs, pozwalający nabyć niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz uprawnienia instruktorskie, uprawniające do prowadzenia kursów dla operatorów dronów w zakresie operowania bezzałogowymi statkami powietrznymi w lotach w zasięgu i poza zasięgiem wzroku. Uczestnicy kursu instruktorskiego nabywają wiedzę wykraczającą poza zakres kursu „Kurs licencjonowanego operatora drona poza zasięgiem obserwatora jako pracownika personelu lotniczego e-dron”, a także nabywają niezbędne doświadczenie instruktorskie pod okiem kadry szkoleniowej. W trakcie odbywania kursu mają za zadanie przeprowadzić szkolenie dla dwóch operatorów dronów.


Kurs wprowadzenie do teorii fotogrametrii. Podstawy merytoryczne oraz analityczne oceny podstawowych procesów obliczeniowych
Szkolenie ma na celu wprowadzenie kursanta w podstawy merytoryczne wstępnych procesów przetwarzania danych zgodnych z praktyką fotogrametryczną. Szkolenie pozwala na praktyczne zrozumienie podstawowych parametrów uzyskiwanych podczas najważniejszego procesu fotogrametrycznego – procesu wyrównania zdjęć.


Kurs fotogrametrii w zakresie modelowania rzeczywistości, tworzenia modeli 3D, numerycznego modelu terenu oraz cyfrowej truefotomapy
Szkolenie ma na celu wprowadzenie kursanta w podstawy merytoryczne wstępnych procesów przetwarzania danych zgodnych z praktyką fotogrametryczną, przedstawienie kursantowi podstawy modelowania przestrzennego rzeczywistości za pomocą chmury punktów, wprowadza w zagadnienia modelowania 3D, tzw. inżynierii odwrotnej i tworzenia podstawowych modeli przestrzennych świata rzeczywistego w oprogramowaniu dedykowanym fotogrametrii, wprowadzenie kursanta do tworzenia profesjonalnych modeli terenu i ortofotomap oraz przedstawienie zasad poprawnego wykonywania misji fotolotniczych, służących celom fotogrametrycznym, w zależności od posiadanej platformy bezzałogowej.


Kurs przetwarzania produktów fotogrametrycznych w środowisku GIS
Kurs wprowadza w podstawy wykorzystywania produktów fotogrametrycznych do celów użytkowych, poprzez wykonywanie specjalistycznych analiz przestrzennych w środowisku GIS. Elementy kursu pozwalają na swobodne poruszanie się w programach QGIS oraz SAGA GIS, umożliwiając tworzenie pochodnych produktów fotogrametrycznych w postaci danych wektorowych, rastrowych oraz map tematycznych.

cti 300x100

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje