foto_06.jpg
Geriatria 300x100UKSW rozpoczął współpracę z Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie.

11 lipca br. ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW oraz prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Markuszewski, Dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji podpisali list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej przy tworzeniu Wydziału Medycznego na UKSW.

Zadeklarowali tym samym udzielanie sobie wzajemnego wsparcia przy podejmowanych inicjatywach na rzecz utworzenia kierunku lekarskiego na poziomie jednolitych studiów magisterskich, a także stworzenia właściwych warunków do prowadzenia zajęć oraz wysokiego poziomu kształcenia.

Instytut wyraża gotowość do udostępnienia bazy dydaktycznej, badawczej i infrastruktury klinicznej Uniwersytetowi na potrzeby kształcenia potencjalnych studentów wydziału medycznego, kierunku lekarskiego Uniwersytetu.

Współpraca Instytutu oraz Uniwersytetu pozwoli na przygotowanie programu kształcenia na wydziale medycznym, który odpowiadał będzie na współczesne wymagania zmieniającego się środowiska, bezpieczeństwa narodowego oraz umożliwi kształtowanie etycznej postawy lekarskiej.

IMG 7852

Na zdjęciu od lewej: Anna Kołcz-Kwestor UKSW, Dariusz Adamczewski-pełnomocnik Dyrektora, mgr Adrian Pękacz-Zastępca dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych, dr Maria Hulicka-Kanclerz UKSW, prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Markuszewski-Dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński-Rektor UKSW, prof. nadzw. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska-Zastępca Dyrektora ds. Klinicznych.

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje