Ambasodor Niemiec 300x100Dnia 12 grudnia mury Uniwersytetu odwiedził Jego Ekscelencja Rolf Nikel, Ambasador Niemiec w Polsce. W czasie tej przedświątecznej wizyty odbyło się spotkanie z ks. Rektorem, Stanisławem Dziekońskim.

W trakcie spotkania poruszono wiele wątków polsko-niemieckiej współpracy, przejawiającej się w licznych inicjatywach podejmowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oprócz szeregu umów i listów intencyjnych, jakie łączą UKSW z różnymi instytucjami naukowymi i akademickimi w Niemczech, wymieniano przedsięwzięcia konkretnych pracowników i studentów UKSW, będące wyrazem żywej i konkretnej współpracy badawczej, kulturowej i edukacyjnej. Obaj rozmówcy podkreślili rangę tych inicjatyw dla budowania owocnych relacji polsko-niemieckich, których promotorem w czasie Soboru Watykańskiego II był Patron Uniwersytetu, Kardynał Stefan Wyszyński.

IMG ambasador