foto_06.jpg
punkt konsultacyjnyKrajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE rozpoczyna publiczne konsultacje w ramach przygotowań do kolejnego budżetu UE.

Od 10 stycznia 2018 r. Komisja Europejska rozpoczęła szereg publicznych konsultacji skupionych na kluczowych obszarach polityki, w ramach przygotowań do kolejnego budżetu UE po 2020 r. Przygotowanie nowego budżetu wymaga starannej oceny zarówno tych działań, które dobrze sprawdzały w przeszłości, jak i tych, które można usprawnić. Celem ogłoszonych przez KE konsultacji jest zgromadzenie opinii wszystkich zainteresowanych stron na temat tego, jak sprawić, by każde euro z budżetu UE zostało optymalnie wykorzystane. Wspomniane konsultacje obejmują pełne spektrum przyszłych funduszy UE w następujących obszarach: spójność, inwestycje, badania i innowacje, MŚP i jednolity rynek, migracja, bezpieczeństwo, infrastruktura strategiczna, mobilność.

Ankieta dostępna jest na stronach KE. Obywatele, organizacje i firmy mogą przedstawiać swoje opinie do 8 marca 2018 r.  Opinie, wyrażone w ankietach, zostaną uwzględnione w obecnych pracach nad przyszłymi wieloletnimi ramami finansowymi. Dla Polski ważne jest, aby nasz głos był w Brukseli słyszalny.

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje