foto_06.jpg
str5 marca ks. prof. dr hab. Sławomir H. Zaręba, dziekan WNHiS, wraz z dr. Marcinem Zarzeckim, prodziekanem WNHiS, dokonali odbioru dronów do realizacji celów naukowo-badawczych.

Drony będą wykorzystywane do fotogrametrii niskiego pułapu. Dzięki zastosowaniu dronów możliwe będzie wykonanie dokumentacji fotograficznej zabytków oraz obiektów przemysłowych. Uzyskane fotografie, poza znaczeniem dokumentacyjnym, pozwolą na  precyzyjne wykonywanie map oraz tworzenie planów obiektów. Niemniej ważnym zastosowaniem informacji z powietrza jest dokumentowanie wyników szerokopłaszczyznowych wykopalisk archeologicznych.

Integracja dronów z Laboratorium Metod Numerycznych i Analiz Statystycznych stanowi unikalny zasób dla rozwoju interdyscyplinarnych badań stosowanych prowadzonych na Wydziale pozwoli także na uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO VLOS/BVLOS.

Photo1

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje