foto_05.jpg
tomczyk minDr hab. Jacek Tomczyk został wybrany na członka stałego Komitetu Antropologii Polskiej Akademii Umiejętności.

tomczykProfesor Tomczyk specjalizuje się w badaniach nad biologią człowieka, jest dyrektorem Instytutu Ekologii i Bioetyki UKSW, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Antropologicznego oraz przewodniczącym oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Członkiem stałym Komitetu Antropologii Polskiej Akademii Umiejętności został 8 marca br.

Komisja Antropologii należy do najstarszych zespołów naukowych PAU. Powstała w 1873 r. jako Komisja Antropologiczna Akademii Umiejętności, wraz z rozpoczęciem działalności AU. Przejęcie w 1952 r. przez PAN wszystkich agend PAU spowodowało, że Komisja Antropologiczna znalazła się w nowej Akademii i w jej obrębie działała. Z inicjatywy grupy antropologów, za wiedzą i zgodą Oddziału PAN w Krakowie, Rada PAU, uchwałą z 21 grudnia 2010 r., odtworzyła Komisję Antropologiczną w strukturze PAU, jej działalność została zainaugurowana 16 marca 2012r.

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje