młodziez str26 marca uczniowie czterech renomowanych warszawskich liceów odwiedzili UKSW.

20180326 093307Wizyta rozpoczęła się od spotkania z księdzem Rektorem prof. Stanisławem Dziekońskim, który zaprezentował gościom zarówno historię uczelni, jej obecną sytuację, jak również perspektywy rozwoju w najbliższych latach, głównie w oparciu o nowe projekty grantowe w dziedzinie nauk ścisłych. Jak podkreślił ksiądz Rektor – UKSW to dziś prężnie działający, o wysokiej pozycji w rankingach uniwersytet, który zachęca do podjęcia studiów w swoich murach przede wszystkim świetną kadrą dydaktyczną, wysokim poziomem kształcenia, a także dobrą infrastrukturą.

Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić uniwersytecki kampus przy ulicy Wójcickiego, w szczególności budynek Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, po którym oprowadził ich dr Grzegorz Kęsik, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Politologii WNHiS. Uczniowie zapoznali się ofertą dydaktyczną Instytutu, prześledzili plany zajęć poszczególnych kierunków studiów oraz obejrzeli sale wykładowe. Ponad trzygodzinne spotkanie zakończyła sesja pytań i odpowiedzi, które z pewnością okażą się dla naszych gości bardzo pomocne w wyborze dalszej drogi życiowej – wszyscy bowiem myślą już o przyszłym kierunku studiów i niewykluczone, że w październiku 2019 roku rozpoczną studia na UKSW, czego z całego serca im życzymy.

dr Piotr Zakrzewski WNHiS UKSW

20180326 110532