unia ekonomia5 kwietnia rusza druga edycja projektu rozwoju kompetencji praktycznych dla potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa skierowanego do studentów ekonomii.

W projekcie „Program rozwoju kompetencji praktycznych na kierunku Ekonomia Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW” mogą wziąć udział studenci drugiego i trzeciego roku ekonomii studiów stacjonarnych I stopnia.

Projekt przyczyni się do realizacji celu szczegółowego programu europejskiego POWER, ponieważ wpłynie pozytywnie na kształtowanie kompetencji lub kwalifikacji wśród studentów UKSW oczekiwanych przez pracodawców od kandydatów do pracy w branży ekonomicznej w perspektywie strategii "Europa 2020", zdefiniowanych w „Analizie kompetencji i kwalifikacji kluczowych dla zwiększenia szans absolwentów na rynku pracy” oraz Badaniach „Bilans Kapitału Ludzkiego”.

Uczestnictwo w stażach pozwoli studentom stać się dużo bardziej konkurencyjnym na rynku pracy, kontynuować edukację, znaleźć zatrudnienie lub otworzyć własną działalność po zakończeniu kształcenia.

Cele szczegółowe projektu:

• podniesienie kwalifikacji zawodowych z zakresu zgodnego z potrzebami pracodawców i predyspozycjami stażystów,
  • nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy oraz zdobycie doświadczenia w środowisku pracy, zwiększające szanse UP na uzyskanie zatrudnienia po zakończeniu studiów,
  • wzrost wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstw, w tym kultury organizacyjnej, procesów i stosowanych procedur co pozwoli UP na adaptację w profesjonalnym środowisku pracy,
  • rozwinięcie kompetencji interpersonalnych i analitycznych oczekiwanych przez pracodawców, takie jak: współpraca w zespole, skuteczna komunikacja, dobra organizacja pracy, radzenie sobie w trudnych sytuacjach przez UP.

Szczegóły na stronie Projektu: http://www.is.wnhis.uksw.edu.pl/node/885