foto_11.jpg
s 2Rektor UKSW, JM prof. Stanisław Dziekoński wraz z całą społecznością akademicką 10 kwietnia oddał hołd tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

IMG 1386Obchody ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęła uroczysta Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem JM Rektora UKSW. Modlono się w intencji Ofiar, szczególnie Rektora Ks. prof. Ryszarda Rumianka i osób związanych z uczelnią. Homilię wygłosił Prorektor ds. ogólnych i rozwoju, Ks. prof. UKSW Maciej Bała.

Następnie delegacja pracowników i studentów UKSW wraz z Księdzem Rektorem, prof. Stanisławem Dziekońskim udała się na kampus przy ul. Wóycickiego aby złożyć wieńce w miejscu pamięci poświęconym Ofiarom katastrofy.

Modlitwą przy grobie Ks. prof. Ryszarda Rumianka na cmentarzu w Pyrach zakończono pierwszy dzień obchodów.

IMG 1486   IMG 1536   IMG 1544

W środę 11 kwietnia w Auli Jana Pawła II odbyło się widowisko słowno-muzyczne zorganizowane przez MCDMiM UKSW „Z nieludzkiej ziemi do Niepodległej szli….”

W widowisku tym występowali znani artyści operowi:
Bogumiła Dziel-Wawrowska- sopran,
Joanna Stefańska-Matraszek- sopran
Piotr Rafałko- tenor
Robert Szpręgiel- baryton
oraz zespół instrumentalny w składzie:
Małgorzata Piszek- fortepian
Tadeusz Melon- skrzypce
Tomasz Kirszling -trąbka
Jarosław Jekiełek -kontrabas
Krzysztof Szczotka -instrumenty perkusyjne

Publiczność wysłuchała utworów wokalnych oraz recytacji poezji w prawdziwie mistrzowskim wykonaniu. Śpiewane partie wokalne oraz gra instrumentalistów, spodobały się publiczności tak bardzo, że na końcu uroczystości artyści zostali poproszeni o wykonanie na bis utworu Biały Krzyż.

IMG 4674 IMG 4678 IMG 4676

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje