Feniks 2018Tegoroczna główna nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich trafiła do dr. hab. M. Gierycza z Instytutu Politologii. Doceniono jego Europejski spór o człowieka. Studium z antropologii politycznej.

europejski spor o czlowieka. jpg

Publikacja jest pracą habilitacyjną dr. Michała Gierycza. Recenzenci podkreślają jej pionierski charakter oraz swobodę poznawczą Autora, który wprowadza czytelnika w cztery wymiary antropologii, by następnie przejść do analizy dyskursu dotyczącego humanizmu, praw człowieka i istotnych światopoglądowo kwestii poruszanych na forach instytucji europejskich. To ważna i wyczerpująca pozycja, która przedstawia pojęciowe i światopoglądowe zaplecze najważniejszych polityków Europy. Książka ukazuje także sposoby działania (wspierania bądź potępiania) polityk społecznych UE. Więcej na temat publikacji można przeczytać na stronie http://www.wydawnictwo.uksw.edu.pl/node/1436 .

stefan wyszynski pro memoria tom 1 19481952 praca zbiorowa399703 lstefan wyszynski pro memoria tom 2 1953SWK doceniło również serię wydawniczą, tworzoną wspólnie m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i UKSW, pt. Stefan Wyszyński, Pro Memoria, t. I i II – obydwa tomy otrzymały nagrodę w kategorii historia. Zapiski "Pro Memoria" to projekt, finansowany przez MNiSW realizowany w ramach konsorcjum pięciu podmiotów, którego liderem jest nasz Uniwersytet. Obejmują okres 1948-1981. Planowane jest wydanie 27 tomów tego dzieła w ciągu siedmiu lat.

Pozycję można nabyć w księgarni internetowej https://ipn.poczytaj.pl/.

IMG 1275 Statuetki FENIKSA i pozostałe nagrody zostały uroczyście wręczone podczas gali XXIV Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się 14 kwietnia w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Floriana w Warszawie.

DSC02369  DSC02367