foto_06.jpg
rada minMinister zdrowia prof. Łukasz Szumowski powołał prof. UKSW Marka Świerczyńskiego z WPiA w skład Rady Społecznej narodowej debaty o zdrowiu „Wspólnie dla zdrowia”.

Prof. Świerczyński jest profesorem UKSW w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji. Od 18 kwietnia br. będzie razem z innymi członkami Rady Społecznej doradzał ministrowi w kwestii zmian w służbie zdrowia.

– Zamierzamy ustalić priorytety i wytyczyć cele działania poprzez ogólnospołeczny dialog, wspólnie z różnorodnymi środowiskami: pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i innych zawodów medycznych, pracodawców i ekspertów – powiedział minister Szumowski podczas uroczystości wręczenia nominacji do Rady.

rada2

Publiczna dyskusja nt. reformy służby zdrowia obejmie generalną filozofię oraz poszczególne elementy systemu ochrony zdrowia, poczynając od rozwiązań prawnych, przez organizację opieki medycznej, zakresy odpowiedzialności administracji publicznej – państwowej i samorządów, ustalenie priorytetowych dziedzin medycyny, a także miejsce profilaktyki i zdrowia publicznego.

Więcej: https://www.gov.pl/zdrowie/ogolnonarodowa-debata-o-kierunkach-zmian-w-18 kwietnia 2018 roku ochronie-zdrowia

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje