rada minMinister zdrowia prof. Łukasz Szumowski powołał prof. UKSW Marka Świerczyńskiego z WPiA w skład Rady Społecznej narodowej debaty o zdrowiu „Wspólnie dla zdrowia”.

Prof. Świerczyński jest profesorem UKSW w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji. Od 18 kwietnia br. będzie razem z innymi członkami Rady Społecznej doradzał ministrowi w kwestii zmian w służbie zdrowia.

– Zamierzamy ustalić priorytety i wytyczyć cele działania poprzez ogólnospołeczny dialog, wspólnie z różnorodnymi środowiskami: pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i innych zawodów medycznych, pracodawców i ekspertów – powiedział minister Szumowski podczas uroczystości wręczenia nominacji do Rady.

rada2

Publiczna dyskusja nt. reformy służby zdrowia obejmie generalną filozofię oraz poszczególne elementy systemu ochrony zdrowia, poczynając od rozwiązań prawnych, przez organizację opieki medycznej, zakresy odpowiedzialności administracji publicznej – państwowej i samorządów, ustalenie priorytetowych dziedzin medycyny, a także miejsce profilaktyki i zdrowia publicznego.

Więcej: https://www.gov.pl/zdrowie/ogolnonarodowa-debata-o-kierunkach-zmian-w-18 kwietnia 2018 roku ochronie-zdrowia