MOSTstrona19 kwietnia na UKSW odbyły się spotkania informacyjno-szkoleniowe dotyczące Programu MOST.

IMG 1735Gościem honorowym spotkania była ogólnopolska koordynator programu dr Joanna Kałużna, oddelegowana przez Uniwersytecką Komisję Kształcenia, aby przybliżyć kwestie organizacyjne MOSTu.IMG 1742

Spotkania stanowiły okazję do omówienia strategii promocji programu, rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących tej mobilności a także omówienia istniejących problemów po stronie administracyjnej i studenckiej. Była to także szansa na wypracowanie wspólnych rozwiązań.

MOST - Program mobilności studenckiej i doktoranckiej MOST został zapoczątkowany 19 lat temu przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną – obecnie Uniwersytecką Komisję Kształcenia. Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów dzięki umowie zawartej na Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Obecnie można studiować przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z 30 stowarzyszonych uczelni w Polsce.

Więcej informacji o programie na stonie Działu Kształenia

IMG 1737   IMG 1739