foto_07.jpg
misiarczykPrezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim. W gronie nominowanych jest profesor nauk humanistycznych ks. Leszek Misiarczyk.

Uroczystość odbyła się 25 kwietnia w Pałacu Prezydenckim. Nowo mianowany ksiądz profesor jest prodziekanem ds. badań naukowych na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz  kierownikiem Zakładu Badań nad Historią Kościoła w Starożytności na Wydziale.

Ks. Leszek Misiarczyk studiował filozofię i teologię w WSD w Płocku oraz teologię w Instytucie Teologicznym „św. Pawła” Cremisan-Bethlehem w Izraelu. W latach 1991–1993 studiował teologię biblijną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, uzyskując licencjat. Po studiach patrystycznych w rzymskim „Augustinianum” uzyskał doktorat z teologii i nauk patrystycznych. Jest autorem wielu publikacji z dziedziny literatury wczesnochrześcijańskiej.

prof leszek misiarczyk

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje