misiarczykPrezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim. W gronie nominowanych jest profesor nauk humanistycznych ks. Leszek Misiarczyk.

Uroczystość odbyła się 25 kwietnia w Pałacu Prezydenckim. Nowo mianowany ksiądz profesor jest prodziekanem ds. badań naukowych na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz  kierownikiem Zakładu Badań nad Historią Kościoła w Starożytności na Wydziale.

Ks. Leszek Misiarczyk studiował filozofię i teologię w WSD w Płocku oraz teologię w Instytucie Teologicznym „św. Pawła” Cremisan-Bethlehem w Izraelu. W latach 1991–1993 studiował teologię biblijną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, uzyskując licencjat. Po studiach patrystycznych w rzymskim „Augustinianum” uzyskał doktorat z teologii i nauk patrystycznych. Jest autorem wielu publikacji z dziedziny literatury wczesnochrześcijańskiej.

prof leszek misiarczyk