wspieramy rozwojWśród zwycięskich projektów konkursu grantowego Wspieramy rozwój, organizowanego przez Cedrob S.A., znalazł się wniosek pt. Letnia Szkoła Młodych Naukowców, przygotowany w Biurze ds. Badań Naukowych.

Kierownik BBN dr Tomasz Janus na realizację projektu w ramach kategorii Nauka i rozwój  pozyskał 10 tys. zł, które zostaną przeznaczone na organizację w lipcu br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Letniej Szkoły Młodych Naukowców. Jej celem jest przekazanie młodym naukowcom wiedzy dotyczącej zasad konstruowania projektów badawczych, które mają uzyskać finansowanie z zewnętrznych źródeł. Wiedza ta ułatwi przygotowanie wniosków grantowych oraz zwiększy odsetek pozytywnie rozpatrywanych aplikacji, a co za tym idzie przyczyni się do rozwoju naukowego młodych naukowców.

Szczegółowe informacje o Letniej Szkole Młodych Naukowców (m.in. dokładny termin oraz zasady naboru) zostaną opublikowane na stronie internetowej BBN w najbliższych tygodniach.