UO strW dniach 9-10 maja kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata wziął udział w zorganizowanej z okazji jubileuszu dziesięciolecia Uniwersytetu Otwartego UW sesji naukowej poświęconej problemom edukacji.

1Zorganizowana w budynku dawnej biblioteki uniwersyteckiej sesja była zarazem spotkaniem przedstawicieli działających przy różnych uczelniach w Polsce uniwersytetów otwartych.

Podczas debaty z udziałem przedstawicieli różnych środowisk alademickich dr Kazimierz Szałata przedstawił realizowaną w formie tematycznych akademii ofertę dydaktyczną UO UKSW. Uczestnicy końcowego panelu, który był swoistego rodzaju forum polskich uniwersytetów otwartych wyrazili potrzebę organizowania cyklicznych spotkań w poszczególnych uczelniach.

Najbliższe zaplanowano na jesień tego roku w UKSW. Na zakończenie, uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele Uniwersytetów Otwartych podpisali list intencyjny wyrażający chęć współpracy i wzajemnej wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem różnych form otwartego nauczania.

2   3