karnisci minNieprzerwanie od 14 lat prof. Jarosław Majewski wraz ze współpracownikami z Katedry Prawa Karnego UKSW organizuje Bielańskie Kolokwia Karnistyczne,

karnisci1Cykl corocznych ogólnopolskich konferencji naukowych poświęconych problematyce prawa karnego cieszy się w środowisku uznaniem za wysoki poziom naukowy i organizacyjny. Obrady tegorocznego kolokwium odbyły się 16 maja w Auli Schumana; otworzył je JM Ks. Rektor prof. Stanisław Dziekoński wraz z Dziekanem WPiA Markiem Michalskim. Przedmiotem konferencji była problematyka reguł intertemporalnych w prawie karnym, bardzo aktualna w dobie coraz częstszych zmian w prawie. W obradach uczestniczyło ponad 160 przedstawicieli nauki prawa karnego z różnych ośrodków akademickich oraz reprezentantów praktyki wymiaru sprawiedliwości: sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych z całej Polski.

prof. dr hab. Jarosław Majewski