eichstat minRealizowanie wspólnych inicjatyw, z uwzględnieniem obszaru działań medycznych i opiekuńczych, było przedmiotem spotkania Rektora UKSW z reprezentantami Katolickiego Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstadt.

Spotkanie odbyło się 17 maja na UKSW. Gośćmi ks. prof. Dziekońskiego byli prof. dr Joachim Thomas, prof. dr Uto Meier z Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstadt. Ze strony polskiej obecni byli prof. dr hab. Janusz Surzykiewicz z Wydziału Pedagogicznego oraz dr Marek Kulesza z Wydziału Studiów nad Rodziną.

W trakcie spotkania dyskutowano na temat zacieśnienia współpracy oraz wymiany naukowej między partnerskimi uczelniami oraz możliwościami inicjowania i realizowania wspólnych przedsięwzięć, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru działań medycznych, opiekuńczych oraz szeroko pojętych usług informatycznych.

Katolicki Uniwersytet Eichstätt–Ingolstadt jest od wielu lat partnerem UKSW w międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych. Obecnie realizowane są dwa tego typu przedsięwzięcia tj. „Family balance coaching – psychospołeczne wsparcie rodzin poszukujących balansu między życiem zawodowym i rodzinnym” oraz „Innowacyjne narzędzie diagnozy indywidualnych kompetencji równoważenia życia rodzinnego i zawodowego”.

eichstat

W maju br. rozpoczyna się realizacja trzeciego wspólnego projektu pn. Coaching sukcesji – wielowymiarowe wsparcia zarządzania procesami sukcesji w firmach rodzinnych. Łączna wartość dofinansowania wspólnie prowadzonych przedsięwzięć przekracza 5 mln. zł.