foto_06.jpg
perspektywy 2018 miniaturkaAż 12 kierunków studiów naszego Uniwersytetu zanotowało awans w rankingu Perspektywy 2018. Większość z nich jest wśród 7 najlepiej prowadzonych programów kształcenia w Polsce.

Na szczególną uwagę zasługują dwa kierunki studiów: filozofia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Oba kierunki odnotowały w tym roku wysoką, czwartą pozycję w skali wszystkich uczelni w kraju. Warto zaznaczyć, że dla dziennikarstwa jest to wzrost aż o 5 pozycji w porównaniu do roku 2017.

perspektywy 2018 artykul

W tegorocznym rankingu Perspektywy 2018 niemal wszystkie kierunki awansowały w klasyfikacji najważniejszego dla maturzystów rankingu kierunków studiów. Imponujący wzrost w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu wypracowały dwa kierunki studiów, które zostały sklasyfikowane na 5 miejscu: politologia (wzrost o 10 pozycji) oraz administracja (awans o 5 „oczek”). Szósta w rankingu jest archeologia na UKSW (awans o 3 miejsca w porównaniu z 2017 rokiem), a na siódmym miejscu znalazły się aż 3 kierunki naszej uczelni: psychologia (wzrost o 3 miejsca), socjologia oraz stosunki międzynarodowe (oba kierunki poprawiły swoje miejsce w rankingu aż o 6 pozycji). Pedagogika na UKSW znalazła się na 10 pozycji (wzrost w rankingu o 4 miejsca).

Ranking Perspektyw stanowi podpowiedź dla maturzystów o najlepszym wyborze poszczególnych kierunków studiów i samej uczelni. Z pewnością tegoroczne wyniki stanowić będą najlepszą rekomendację do wyboru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W globalnej ocenie wszystkich uniwersytetów UKSW zajął w tym roku 13 miejsce.

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje