foto_07.jpg
prawoZespół WPiA i WNHiS został realizatorem projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Łączony zespół składający się z pracowników WPiA (prof. zw. dr hab. Marek Michalski - dziekan WPiA i dr Aleksandra Syryt) oraz pracowników WNHiS (ks. prof. zw. dr hab. Sławomir H. Zaręba - dziekan WNHiS, dr Marcin Zarzecki i mgr Bartosz Olszewski) realizatorem zadania prawno-socjologicznego pt. „System kształcenia prawników a działalność związana ze zwalczaniem przestępczości i pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwami” w ramach projektu „Działanie sprawiedliwości tranzycyjnej, edukacji prawnej i obywatelskiej jako element systemu przeciwdziałania przyczynom przestępczości”, współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Badania i analizy eksperckie WPiA i WNHiS mają na celu wskazanie wpływu systemu kształcenia prawników na działalność związaną ze zwalczaniem przestępczości, sprawowaniem wymiaru sprawiedliwości i pomocą pokrzywdzonym przestępstwami. Przeprowadzone badania prawno-socjologiczne mają pomóc w rozpoznaniu obszarów, w których można wesprzeć proces kształcenia, w tym kształtowania określonych postaw.

Opracowane wyniki będą służyły organom władzy publicznej w kształtowaniu systemu prawnego związanego z procesem kształcenia prawników i zwalczania przestępczości, a także pomocy osobom pokrzywdzonym czynami zabronionymi. Wspomogą też działania związane z projektowaniem ścieżki kształcenia prawników (§ 42 pkt 2 rozporządzenia z dnia 13 września 2017 r. sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości).

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje