watykanJego Świątobliwość Franciszek z wdzięcznością przyjął nadesłane wyrazy pamięci, serdeczne słowa i dar modlitwy – napisano w depeszy z Watykanu, w odpowiedzi na życzenia Rektora UKSW.

JM Rektor UKSW przesłał życzenia imieninowe Ojcu Świętemu z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jerzego – chrzcielnego patrona Papieża. „W tradycji Kościoła św. Jerzy jest wcieleniem odwagi i waleczności w obronie ludzkiej godności. (...) Jako społeczność akademicka czujemy się powołani do obrony godności każdego człowieka i do «bardzo pięknej walki» o prawdę, piękno i dobro. Dziękujemy zatem za duchowe inspiracje i świadectwo życia Waszej Świątobliwości. Życzymy fizycznych i duchowych sił do przewodzenia wspólnocie Kościoła oraz do umacniania wartości ewangelicznych, które służą całej ludzkości” – napisał Ksiądz Rektor.

W odpowiedzi abp Angelo Becciu przekazał pozdrowienia Ojca Świętego: „Bogu, który nieustannie czuwa nad nami i nas prowadzi, Ojciec Święty zawierza codzienność wszystkich, którzy w tych dniach dali wyraz swojej życzliwości. Modli się również za Księdza Rektora, Profesorów i Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zawierzając Was, Wasze troski, problemy, szlachetne przedsięwzięcia i pragnienie rozwoju i – Maryi, Stolicy Mądrości i św. Jerzemu. Jego świątobliwość z serca wszystkim błogosławi".