Warsztaty minW Instytucie Ekologii i Bioetyki zakończyła się kolejna edycja warsztatów dla młodzieży licealnej Warszawy i Mazowsza.

Warsztaty 1

Warsztaty odbyly się w ramach Laboratoriów Młodzieżowych na UKSW we współpracy z Fundacją Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Od października 2017 do czerwca 2018 roku przeprowadzonych zostało łącznie 32 warsztatów dla 15 różnych szkół (grupa około 530 uczniów).

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie pod nadzorem pracowników Instytutu Ekologii i Bioetyki wykonywali proste doświadczenia i eksperymenty, wykonywali analizy wody czy żywności na specjalistycznej aparaturze, przygotowywali preparaty mikroskopowe i oglądali je pod mikroskopem.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjno-popularyzatorską dla szkół i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję.

kosci  DSC06757p