festiwal minjpgfestiwal minjpgUniwersytet Otwarty UKSW oraz Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza na XVI Festiwal Misyjny "Bóg mnie kocha", który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca w Zielonce koło Warszawy.

Patronat honorowy:

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds Misji ks. bp Jerzy Mazur

Biskup diecezji Warszawsko-Praskiej ks. bp Romuald Kamiński

Rrektor UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego

Doroczne święto misjonarzy i ich dobroczyńców rozpocznie się o godz. 13.00 od Mszy św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu ks. bp PWitalij Skomarowski.

Bezpośrednio po Mszy świętej organizatorzy zapraszają na Wielki koncert na Placu Jana Pawła II z udziałem znanych artystów. Wystąpią znakomite zespoły, miedzy innymi: Maleo Reggae Rockers, Fragua, DIKANDA. Zaśpiewa też finalista ukraińskiej edycji „Mam talent” Artem Charczenko.

Będzie to kolejne, wypełnione modlitwą i wspólną, rodzinną zabawą wielkie święto misjonarzy i ich dobroczyńców. Przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne, przy których można będzie spotkać misjonarzy. Odbędą się także animacje misyjne, gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Czynna będzie prowadzona przez harcerzy ZHR „Kawiarnia pod Żyrafą” której specjalnością jest zupa z krokodyla.

Podczas koncertu poznamy tegorocznego laureata nagrody im. Małej Ani z Zielonki, przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne w propagowaniu najcenniejszych wartości kultury chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży.

Wręczone też zostaną dyplomy „Darczyńca roku” w kategoriach „Budujemy studnie w Afryce” oraz „Pomoc trędowatym”.

Więcej informacji na stronie Fundacji: follereau.org

Zgłoszenia, pytania proszę kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat festiwal net