staff week minW dniach 4-8 czerwca 2018 r. na naszym Uniwersytecie odbył się 1st International Staf Week Erasmus+. Organizatorami były Dział Kształcenia oraz Dział Współpracy Międzynarodowej.

DSC 0053 kopiaGościliśmy pracowników administracyjnych i naukowych z zagranicznych ośrodków akademickich z 11 krajów: Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Łotwy, Hiszpanii, Portugali, Rumuni, Szwecji, Włoch i Turcji.

Uczestnikami opiekowali się studenci z Erasmus Student Network (ESN) a o dobrą atmosferę i integrację gości zadbała p. Katarzyna Mikołajczyk z Biura Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z pracą następujących jednostek organizacyjnych: Biurem Karier, Działem Kształcenia, Działem Współpracy Międzynarodowej, Ośrodkiem Badań Jakości Kształcenia i Ewaluacji, Działem Kadr, Biurem Polityki Naukowej i Analiz Strategicznych, Centrum Technologii Informacyjnych.

Na specjalne życzenie gości zostały zorganizowane indywidualne spotkania z innymi jednostkami organizacyjnymi takimi jak: Centrum Inicjatyw Rozwojowych, Biuro Rekrutacji, Dział Budżetowania i Kontrolingu oraz z Wydziałami: Teologicznym, Nauk Humanistycznych, Nauk Historycznych i Społecznych, Studiów nad Rodziną oraz Filozofii Chrześcijańskiej.

Oprócz spotkań z naszymi pracownikami goście brali udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach z zakresu: metodologii nauczania języka ojczystego jako obcego, umiejętności językowych w kontekście różnic kulturowych, wykorzystania narzędzi informatycznych do pracy w biurze i w domu oraz technologii 3D. Warsztaty przeprowadzili nasi pracownicy administracyjni: Jacek Wiśniewski (Dział Budżetowania i Kontrolingu), Cezary Dłutowski, Wojciech Nowak (Centrum Technologii Informacyjnych), oraz pracownicy naukowi: Joanna Stęporowska (Studium Języków Obcych), dr Karolina Zioło-Pużuk (Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, Wydział Nauk Humanistycznych), dr Robert Kłopotek (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych).

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w organizację Staff Week.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się wydarzeniem cyklicznym.

(Tekst: Dział Kształcenia)