foto_11.jpg
rgniswZwiększanie umiędzynarodowienia w uczelniach wyższych powinno wiązać się z jakością – mówił podczas ostatniego posiedzenie Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rektor UKSW.

Na zaproszenie przewodniczącego RGNiSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński dokonał analizy umiędzynarodowienia uczelni wyższych, a także przedstawił dobre praktyki UKSW w podnoszeniu jakości umiędzynarodowienia. – W umiędzynarodowieniu stawiamy na jakość – podkreśla Rektor Uczelni. – Oczywiście cieszymy się z faktu, że współczynnik przyjazdów naukowców i studentów do naszeego Uniwersytetu jest coraz wyższy, ale równie ważna jest wartość, jaką ma praca czy nauka na naszym Uniwersytecie.

UKSW realizuje szereg projektów i programów międzynarodowych, w tym programy mobilnościowe Erasmus +, czy projekty realizowane z programu POWER. Pracownicy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczą również w projektach mobilnościowych na całym świecie, finansowanych z programu Santander Universidades.

Rektor Dziekoński zaznacza, że w ostatnich latach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dokonano również zmian w zakresie mobilności kadry administracyjnej. Coraz więcej pracowników UKSW wyjeżdża do jednostek naukowych w celach szkoleniowych. Z kolei wśród kadr administracyjnych z Europy marka UKSW jest coraz częściej rozpoznawana. – Nasz Uniwersytet cieszy się coraz większym uznaniem i prestiżem, również ze względu na fakt, że pracownicy i studenci zagraniczni uczestniczą w wydarzeniach integrujących społeczność akademicką UKSW.

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje