rgniswZwiększanie umiędzynarodowienia w uczelniach wyższych powinno wiązać się z jakością – mówił podczas ostatniego posiedzenie Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rektor UKSW.

Na zaproszenie przewodniczącego RGNiSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński dokonał analizy umiędzynarodowienia uczelni wyższych, a także przedstawił dobre praktyki UKSW w podnoszeniu jakości umiędzynarodowienia. – W umiędzynarodowieniu stawiamy na jakość – podkreśla Rektor Uczelni. – Oczywiście cieszymy się z faktu, że współczynnik przyjazdów naukowców i studentów do naszeego Uniwersytetu jest coraz wyższy, ale równie ważna jest wartość, jaką ma praca czy nauka na naszym Uniwersytecie.

UKSW realizuje szereg projektów i programów międzynarodowych, w tym programy mobilnościowe Erasmus +, czy projekty realizowane z programu POWER. Pracownicy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczą również w projektach mobilnościowych na całym świecie, finansowanych z programu Santander Universidades.

Rektor Dziekoński zaznacza, że w ostatnich latach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dokonano również zmian w zakresie mobilności kadry administracyjnej. Coraz więcej pracowników UKSW wyjeżdża do jednostek naukowych w celach szkoleniowych. Z kolei wśród kadr administracyjnych z Europy marka UKSW jest coraz częściej rozpoznawana. – Nasz Uniwersytet cieszy się coraz większym uznaniem i prestiżem, również ze względu na fakt, że pracownicy i studenci zagraniczni uczestniczą w wydarzeniach integrujących społeczność akademicką UKSW.