foto_08.jpg
min wojsko 219 czerwca na UKSW odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wojskowa Jurysdykcja Karna”, zorganizowana przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, WPiA UKSW oraz Koło Nauk Penalnych UKSW.

Konferencję honorowym patronatem objęli Minister Obrony Narodowej oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Otwarcia konferencji dokonali Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Jarosław Mika; Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński oraz Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW, dr hab. Anna Tarwacka, prof. UKSW

Wykład inauguracyjny wygłosił Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej, prof. dr hab. inż. Waldemar Kitler.

W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. Dyrektorzy Departamentu Prawnego MON, Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON, w także grono sędziów, prokuratorów, dowódców jednostek wojskowych oraz doradców prawnych z całej Polski.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele m.in.: Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, Prokuratury Krajowej (Departament ds. Wojskowych), Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Judge Advocate General's Corps (JAG) – USAREUR – John J. GOWEL, jak również Dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Rajmund ANDRZEJCZAK, czy Radca Prawny w NATO Joint Force Training Centre w Bydgoszczy, kmdr por. Wiesław GOŹDZIEWICZ,

Wśród prelegentów znaleźli się ponadto przedstawiciele Uniwersytetów, m.in.:

Uniwersytet Warszawski – była wiceprezes Polskiego Czerwonego Krzyża, dr Elżbieta MIKOS – SKUZA,

Uniwersytet Humanistycznospołeczny – dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS, dr hab. Teresa GARDOCKA, prof. SWPS,

Uniwersytet Jagielloński – dr Marcin MARCINKO.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a władze zarówno uniwersyteckie jak i wojskowe wyraziły chęć dalszego rozwijania współpracy.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację Konferencji Naukowej byli – ze strony:

Dowództwa Generalnego RSZ - ppłk dr Zbigniew NOWAK – Oddział Prawny,
Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dr hab. Maria SZCZEPANIEC, prof. UKSW

 

IMG 2004

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje