Przedszkole nagroda4Niepubliczne Przedszkole UKSW otrzymało I Nagrodę w Konkursie na Najlepsze Szkolne i Przedszkolne Przestrzenie Uczenia się, organizowanym przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.

Nagroda została przyznana za przemyślane zatarcie granicy między strefami zabawy, pracy i edukacji oraz przełamanie geometrii bryły przez wprowadzenie ciepłej kolorystyki lamp, mebli i dodatków. Nagrodę odebrała Wiktoria Kowalska, dyrektor przedszkola UKSW wraz z dr Elżbietą Kwiatkowską z Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW oraz delegacją przedszkolaków.

przedszkole nagrododa3

Niepubliczne przedszkole UKSW zostało otwarte w 2016 roku – jest efektem współpracy naszej Uczelni z firmą deweloperską Profbud.

Program wychowawczo-edukacyjny realizowany jest pod hasłem „Dzieci zmienią świat na lepsze" i zawiera m.in. elementy pedagogiki Marii Montessori. Program można zakwalifikować do niedyrektywnego modelu pracy przedszkola, ponieważ nie ma w nim tradycyjnego, dyrektywnego rozdziału pomiędzy zajęcia dydaktyczne a zabawę. Przyjmując, że zabawa i aktywność fizyczna stanowią podstawowe prawo dziecka, a jednocześnie to właśnie one są sposobem poznawania świata i nabywania kolejnych umiejętności, również tych społecznych, przygotowany program przedstawia proces wspomagania rozwoju dziecka w sposób zintegrowany z zabawą, ruchem na świeżym powietrzu, aktywnością artystyczną, badawczą, odkrywczą eksperymentalną – podejmowaną przez dzieci.

przedszkole nagroda   przedszkole nagro2

Zapisy do Przedszkola UKSW trwają cały rok kalendarzowy. Szczegółowe informację dostępne są pod numerem telefonu 507 097 739 oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.