debata miniaturaRektor UKSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński uczestniczy w Polsko-Ukraińskim Seminarium Rektorów na Ukrainie. Tematem jest działalność konferencji rektorów w obydwu krajach na tle Europy.

ukraina foto jmrKonferencja odbywa się w dniach 21-24 czerwca na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki w Łucku. Debata poświęcona jest zmianom systemowym w szkolnictwie wyższym w Polsce i na Ukrainie, a także modelom doświadczeń w działalności narodowych konferencji rektorów w Polsce i na Ukrainie na tle tendencji europejskich.

Ważnym punktem obrad było przedstawienie koncepcji polsko-ukraińskiego projektu. Magnificencja Rektor UKSW jest wśród 12-osobowej delegacji członków Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z jej przewodniczącym prof. Janem Szmidtem, Ambasadorów i Rektorów kilku polskich Uczelni.

ukraina krasp