foto_11.jpg
zaklad medycyny sadowejStudenci prawa UKSW odbyli kilkudniowe praktyki w Zakładzie Medycyny Sądowej przy ulicy Oczki. Tym samym powiększa się liczba jednostek współpracujących z UKSW w zakresie medycyny.

Zajęcia  dla studentów IV i V roku Prawa UKSW objęły  m.in. kwestie związane z oględzinami zewnętrznymi i wewnętrznymi ujawnionych zwłok. Nasi studenci uczestniczyli w sekcjach zwłok, w trakcie których pracownicy Zakładu Medycyny Sądowej wyjaśniali aspekty pracy biegłego patomorfologa jak również możliwości ustalenia przestępczego spowodowania zgonu ofiary. Nasi studenci poznali również możliwości Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej w zakresie diagnostyki sekcyjnej, toksykologicznej, genetycznej, histopatologicznej oraz opiniodawczej.

W trakcie zajęć poruszane zostały także kwestie kryminalistyczne związane min. z prawidłowym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz technicznymi możliwościami zabezpieczenia śladów kryminalistycznych. Dzięki współpracy z Zakładem Medycyny Sądowej kierowanej przez Pana prof. dr hab. Pawła Krajewskiego planowane są coroczne wykłady dla studentów połączone z zajęciami praktycznymi.

Koordynatorem projektu był pracownik Katedry Postępowania Karnego WPiA UKSW dr Grzegorz Ocieczek

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje